محل تبلیغات شما

نامه به فردی که هنوز در اوکراین سرمایه گذاری نکرده است

ده سال پیش، اوکراین در کانون توجه بیشتر صندوق‌های مهم بین المللی قرار داشت. بانک‌ها و شرکت‌های صنعتی در حال بررسی پیشنهادات بزرگترین سرمایه گذاران جهان برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین بودند. ما امروز می‌خواهیم برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور اوکراین را دارند در مورد بخش‌هایی از اقتصاد اوکراین صحبت کنیم که جذاب‌ترین بخش‌ها برای سرمایه گذاران خارجی هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا با مشاغل جذاب برای سرمایه گذاری در اوکراین آشنا شوید:

مشاغل جذاب برای سرمایه گذاری در اوکراین

کشاورزی
بر خلاف بیشتر کشورهای توسعه یافته اروپا، کشاورزی در اوکراین پرقدرت‌ترین صنعت برای جذب سرمایه گذاران خارجی است. این موضوع هم به مزایای بازار و هم به مشکلات سایر صنایع مربوط می‌شود. عوامل مثبت آن عبارتند از: شرایط طبیعی و موقعیت مکانی کشور اوکراین در نقشه تجارت جهانی، کم هزینه بودن منابع محلی و تمایل تاریخی به کشاورزی، زیرساخت‌های توسعه یافته و ماشین آلات کشاورزی، نزدیک بودن به بازارهای مصرف کنندۀ برتر جهان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و خاورمیانه. بزرگترین پروژه‌های سرمایه گذاری در بخش‌های کشاورزی و مرتبط با آنها عمدتا به زیرساخت‌های کشاورزی مربوط می‌شود. براساس اعلام انستیتوی اقتصاد کشاورزی در سال 2016، اراضی تجاری اوکراین 44.2 میلیون سرمایه دریافت کرده است.

نرم افزار و سخت افزار
در اوکراین، بسیاری از افراد برای رشته فناوری و اطلاعات ارزش بسیاری قائل هستند. کارشناسان و تحلیلگران مالی غالباً در مورد سود شرکت‌هایی صحبت می‌کنند که در حوزه توسعه نرم افزارها فعالیت می‌کنند. دارایی اصلی این شرکت‌ها کارمندان کمی و کیفی بسیاری هستند که در رده خود منحصر به فرد هستند. اصلی‌ترین مزیت آن دستمزد پایین کارمندان در مقایسه با اروپای غربی و آمریکای شمالی است. در سال‌های اخیر شرکت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات IT، پول‌های زیادی را به سمت خود جذب کرده‌ است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۲، گوگل پروژه اوکراینی Viewdle را با قیمت ۴۵ میلیون دلار خریداری کرد و در سال ۲۰۱۵ معامله بین استارت آپ اودسا و اسنپ چت با مبلغ رکورد ۱۵۰ میلیون دلار شناخته شد.

سیم کشی، ریل و آسفالت
زیرساخت‌ها یکی از بخش‌های امیدوار کننده برای میلیاردها سرمایه گذاری در اوکراین هستند. تاکنون سرمایه گذاری‌های زیادی در این زمینه انجام نشده است و در حال حاضر سرمایه‌گذاری به طور ویژه در پروژه‌هایی انجام می‌شود که آینده آنها به راحتی قابل پیش بینی است؛ بخش ارتباطات بارزترین نمونه است.

شرایط سرمایه گذاری در اوکراین

ایستگاه‌های خورشیدی
پس از آنکه پارلمان اوکراین قوانین مشخص و قابل پیش بینی را برای جایگزینی انرژی در سال ۲۰۱۵ وضع کرد پول به معنای واقعی کلمه وارد صنعت می‌شود. این امر احداث پروژه‌های محبوب مانند ایستگاه‌های خورشیدی را ممکن می‌سازد. کاهش سریع هزینۀ پانل‌های خورشیدی انگیزه اصلی توسعه این بازار در کشور اوکراین است و یکی از مشاغل جذاب برای سرمایه گذاری در اوکراین محسوب می‌شود. بر اساس برآوردهای Ukrenergo تا سال 2026 نیاز به سرمایه گذاری در این دارایی باید به حدود 130 میلیارد دلار برسد.

توربین‌ها، قطارها و قطعات خودرو
پس از انقلاب اوکراین صنعت ماشین سازی اوکراین بسیار فروکش کرد. این اتفاق به دلیل از بین رفتن بازار فروش روسیه و فروپاشی شدید بازارهای داخلی بود. به عنوان مثال، در طول چند سال گذشته کارخانه‌های ساخت و ساز خودرو در اوکراین ۵۰ برابر از میزان خروجی خودروهای حمل بار را کاهش داده‌اند. این صنعت که در سال ۲۰۰۰ درآمد چند بیلیون دلاری برای کشور ایجاد کرده بود در سال ۲۰۱۵، به طور جدی فروکش کرد. در نتیجه، در سال ۲۰۰۶ سهم ماشین سازی تنها در ساختار صادرات کالاها ۱۱/۱۱ درصد بود و در سال ۲۰۱۳ این رقم به ۲۰٪ رسید.

صنعت داروسازی
صنعت داروسازی زمینه‌ای گسترده برای سرمایه گذاران خارجی در اوکراین است. از این گذشته سطح پزشکی داخلی به طور قابل توجهی پایین‌تر از فناوری‌های پیشرفته جهان است. طبق اعلام اتحادیه تجارت اروپا، در چند سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیون دلار در صنعت داروسازی اوکراین سرمایه گذاری شده است. به گفته آژانس تحلیلی Business Credit، حدود یک چهارم داروهای مسکن به بازار اوکراین وارد می‌شود. همانطور که می‌بینیم، فرصت‌های زیادی برای افتتاح تولید داروی داخلی برای شرکت‌های خارجی وجود دارد. چه چیزی سرمایه گذاران خارجی را به بخش سرمایه گذاری دارو در اوکراین جذب می‌کند؟ اولین نکته‌ای که شرکت‌های خارجی به آن اهمیت می‌دهند در دسترس بودن پرسنل واجد شرایط در اوکراین است، دومین مسئله بازار نسبتاً آزاد و سومین مسئله برنامه‌های دولت برای حمایت از مشاغل داروسازی می‌باشد. مطابق بررسی تمایلات در بازار جهانی داروسازی که توسط شرکت مشاوره بین المللی Frost & Sullivan تهیه شده است، در دوره 20 تا 2025، بازار جهانی داروسازی (از جمله بیوتکنولوژی) به طور متوسط 4.6٪ رشد خواهد کرد و تا سال 2025 حجم آن 1.7 دلار خواهد بود.

مشاغل جذاب برای سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در مواد غذایی
تولید مواد غذایی و نوشیدنی رقابتی‌ترین و در عین حال ضروری‌ترین مورد برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود و یکی از مشاغل جذاب برای سرمایه گذاری در اوکراین هستند. Nestle ،Mondelez ،Danone ،Carlsberg ،Coca-Cola تنها بخش کوچکی از غول‌های غذایی با نام‌های جهانی هستند که در اوکراین سرمایه گذاری کرده‌اند. اکثر این شرکت‌ها شرکت‌های موجود را خریداری کرده و آنها را مدرن کرده‌اند، اما این از تأثیر آنها بر اقتصاد کشور کم نمی‌کند. حضور آنها در بازار نشان می‌دهد که شرکت‌های خارجی می‌توانند با موفقیت در اوکراین سرمایه گذاری کنند.

پول الکترونیکی
ناگفته نماند که در سال‌های آینده بانکداری جذاب‌ترین حوزه مالی برای سرمایه گذاری خواهد بود. پس از ملی شدن PrivatBank، دولت بیش از 50٪ بازار را در اختیار دارد. همانطور که رئیس بانک ملی قول داده بود این امکان وجود دارد که دولت بتواند بانک را با ضریب بسیار خوبی بفروشد، اما شاید 3-4 سال به طول بیانجامد.”

خرده فروشان
مطابق مطالعه GT Partners اوکراین، سهم خرده فروشی مواد غذایی به طور پیوسته در حال رشد است. در سه ماهه اول سال 20 خرده فروشان حدود 2010 فروشگاه کوچک افتتاح کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد افزایش داشته است. این میزان بیشتر از حد متوسط برای بازار است. به عنوان مثال در سه ماه اول سال 4350 فروشگاه مواد غذایی جدید در اوکراین ظاهر شد، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 19٪ دشد داشته است. اینها عمدتاً سرمایه گذاران اوکراینی مانند ozzy Group (Fora, Silpo, Fozzy C&C) ،Nash Krai ،Lotok هستند که در توسعه زنجیره‌هایی با فرمت کوچک سرمایه گذاری می‌کنند.

منبع: attractive industries in ukraine

دوازدهمین دوره زبان بدن و ارتباطات موثر

آیا به دنبال پیاز زعفران سورت شده جهت کاشت و خدمات فرآوری و صادرات زعفران و پسته هستید؟

بازاریابی به روش کرونا ویروس

سرمایه ,اوکراین ,گذاری ,سال ,بازار ,خارجی ,سرمایه گذاری ,در اوکراین ,گذاری در ,برای سرمایه ,در سال ,برای سرمایه گذاری ,اوکراین سرمایه گذاری ,سرمایه گذاران خارجی ,بازار جهانی داروسازی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
telmatesni telvilesguck :) .Life is like a movie...so I like it فریاد تلخ تر از سکوت خاطرات محمدبهروزی William's site وبلاگ ۀزیون های کنگره 60 بزرگ ترین وب سایت کلیپ شب های روشن خبر سرزده